Akupunktur Tedavisi

Akupunktur uygulaması, vücutta yer alan bazı noktalara iğneler yardımı ile uygulanan tedavi şekli olarak bilinmektedir. Özellikle ağrılar ile ilgili şikâyeti bulunana kişiler akupunktur tedavisinden sıklıkla yararlanmaktadır. Akupunktur tedavisi sonucunda hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan ağrılarda azalmalar meydana gelmektedir. İlk duyulduğunda iğne ile tedavi kulağa korkutucu gelse de sonuç itibariyle iğneli tedavi son derece faydalı olmaktadır.

Akupunktur Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Akupunktur tedavisi üç şekilde uygulanmaktadır. Bunlar:

  • Kulak Akupunkturu: Kulak akupunkturu genel olarak obezite ve bağımlılık ile mücadele eden kişilerin sıklıkla tercih ettiği akupunktur türleri arasında yer almaktadır. Bu sayede özellikle obezite ile mücadele eden kişiler için olumlu etkiler meydana gelmektedir. Beyne yollanan sinyaller sayesinde kişide tokluk hissi oluşmakta, yemek yeme isteği azalmakta ve bu sayede sağlıklı biçimde kilo verme sağlanmaktadır.
  • Genel Vücut Akupunkturu: Vücudun herhangi bir yerinde görülen rahatsızlıklar ile mücadele etmek için uygulanan vücut akupunkturu önce sinir sistemine oradan da beyne yolladığı sinyaller sonucunda ağrılara tedavi sağlayabilmektedir.
  • Lazer Akupunkturu: Akupunktur denilince ilk akla gelen iğneli uygulamalar olsa da lazer akupunkturu bu anlayışın yerini lazer uygulamasına bırakmaktadır.

Akupunktur Tedavisi Ve Noktaları

Akupunktur tedavisi vücutta yer alan akupunktur noktaları üzerine uygulanmaktadır. Bu sayede hastalıklar tedavi edilmekte ve hastalar vücutlarında rahatlama, gevşeme, dengelenme gibi olumlu etkiler görebilmektedirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*