Motor Kömürü Hakkında Geniş Bilgilere Ulaşın

Motor parçasının bir elemanı olan motor kömürü nedir? Merak edenler sistem üzerinden detaylı bilgi elde edebilirler. Kollektördeki akımın kollektör üzerinden sürtünme yolu ile devre dışı kalmasını sağlayan kısım olarak bilinmektedir. Aynı zamanda motor fırçaları olarak da adlandırılmaktadır. Fırçalar yani motor kömürleri karbon veya bakır karbon karışımı ile hazırlanmaktadır. Elektrik motorlarında kullanılmaktadır. Kullanacakları motorun ismine göre farklı isimler ile adlandırılmaktadır. Bu sayede AC motor kömürleri veya DC motor kömürleri gibi farklı isimler almaktadır.

Motor kömürü ile sektördeki bilgi açıklığını doldurmak üzere kurulmuş bir site olan Motor Kömürü sitesi üzerinden ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Farklı kalitede motor kömürü seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle kullanılacak olan alanlar için en uygun kalitede seçimler yapılabilir. Değişen farklı içerikler sayesinde kaliteleri de değişmektedir. Bu nedenle özellikle farklı bileşenlerin birlikte kullanılmasıyla hazırlanmış olan bağlayıcı maddeler ile ortaya çıkartılan seçenekler değişmektedir.

Motor Kömürü Çeşitleri

Farklı maddelerin karıştırılması sonucunda kalıplarda preslenerek fırınlanması işleminin ardından elde edilen çok sayıda farklı seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle içeriğinde bulunan madde seçeneklerine göre gruplar değişmektedir. Kullanılan her madde seçeneği elde edilecek olan motor kömürü için kalite belirlemesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle içerikleri konusunda detaylı şekilde yapılacak incelemenin ardından farklı kalitede seçimler yapılabilir. Kullanılan farklı malzemelere göre tercih edilebilecek farklı kalitedeki kömür fırça grupları aşağıda yer aldığı şekilde 5 ayrı grupta incelenebilir.

  1. Elektro grafit,
  2. Reçineli grafit,
  3. Metal grafit,
  4. Karbon grafit,
  5. Grafit şeklindedir.

Motor kömürleri daha fazla bilgi almak için https://www.motorkömürü.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*