Su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Her ev ve iş yerinde su tesisatı bulunur. Tesisatı oluşturan borularda farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen çatlaklar beraberinde akıntıya neden olacaktır. Su kaçaklarını önlemek için bazı önlemler alabilir ve problem büyümeden sorunu çözebilirsiniz.

Yeni Ev Satın Alırken Yapılması Gerekenler

Su tesisatı bazen inşaat sırasında meydana gelen hatalar nedeniyle oluşabilir. Her usta aynı işçilikle çalışmadığı için bu hataların potansiyeli vardır. Yen bir ev alacaksanız ve inşaattan yeni çıktıysa su kontrollerini yaparak ilerleyen zamanlarda su kaçağı sorunu yaşamayı önleyebilirsiniz. Ayrıca inşaat döneminde kullanılan suyu ödemek zorunda olmadığınızı da belirtmek gerek.

Su Kaçağı Önleme Harcı İşe Yarar mı?

Hafif su kaçaklarında sızıntının kaynağını çözmek yerine suyun geldiği yeri kapamak gibi çözümlere gidilebilmektedir. Duvardan vs. sızan bölümü bu şekilde engellemek için harçlardan yararlanılır. Asıl sorun önlenmediği için geçici olarak sızıntıyı engeller, ancak sorunun yinelenme riski bulunmaktadır.

Eski Binalarda Senede Bir Kere Kontrol Yaptırın

Bulunduğunuz yerdeki bina eskiyse tesisatında hasar olması muhtemeldir. Bu nedenle senede bir kere size ve çevresel etkenlere bağlı meydana gelebilecek su kaçağı tespiti sorunu için kontrol yaptırabilirsiniz. Firmaya başvurmak istemiyorsanız ve teknolojik cihazlarla aranız iyiyse kendi cihazınızı satın alarak duvar arkasındaki sesleri dinleyerek kaçak alanlarını bulabilirsiniz. 500-1200 lira arasında fiyatlarla bu cihazlar yapı marketlerden kolayca satın alınabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*